• 18. 1. 2024
        • Dňa 17. januára našu školu reprezentovala Z. Hajdúková z 9. ročníka na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 1B. Bola úspešnou riešiteľkou, za čo jej patrí srdečná gratulácia. Veríme, že svoje jazykové zručnosti bude využívať aj naďalej.

• Vianočná besiedka

• 20. 12. 2023
        • Vianoce sú časom radosti a veselosti nielen pre deti, ktoré ich milujú, ale aj pre nás dospelých. Vône vianočného stola a vianočného stromčeka sú pre nás nezabudnuteľné, asi aj preto sa na Vianoce tak veľmi tešíme. Vianoce však nemôžu byť iba o dobrom jedle a krásnych darčekoch, ale aj stretnutiach rodičov so svojimi deťmi, vnúčatami a blízkymi, s ktorými sa počas celého roka tak často nestretávame. Aj my sme sa takto všetci stretli 19.12.2023 na vianočnej besiedke v našej základnej škole, kde sme predstavili náš vianočný program, ktorý sme starostlivo pripravovali pre našich najbližších.

• 17. 12. 2023
        • Školské kolo recitačnej súťaže v prednese povestí

1. kategória

1. miesto -

2. miesto - Ujmiaková Mia

3. miesto - Turošáková Adela

2. kategória

1. miesto - Maninová Simona

2. miesto - Kubášek Alex

3. miesto - Maťus Tobias

3. kategória

1. miesto - Francová Karolína

2. miesto - Kaniková Sofia

3. miesto - Maťusová Sára

Víťazom gratulujeme a držíme palce v okresnom kole!

• Escape room - Christmas Carol

• 13. 12. 2023
        • Na hodine angličtiny si žiaci deviateho ročníka zahrali únikovú hru na tému Christmas carol (Vianočná koleda). Vo svojich tímoch riešili rôzne logické úlohy, trénovali čítanie s porozumením, rozvíjali kritické myslenie, komunikáciu a tímové zručnosti.

• Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

• 6. 12. 2023
        • V mesiaci november prebehlo v našej škole školské kolo olympíády v anglickom jazyku, kde si žiaci porovnali svoje komunikačné a jazykové zručnosti.  V kategórii 1B súťažilo osem žiakov. Na 3. mieste sa umiestnila S. Šálková, na 2. mieste E. Maťusová a na 1. mieste Z. Hajduková, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole.

• Červené stužky

• 1. 12. 2023
        • Červené stužky

Dnes sme si pripomenuli 17. ročník kampane Červené stužky vytvorením živej červenej stužky. Prejavili sme tak solidaritu s ľudmi chorými na AIDS.

• Cyber Cyrano

• 30. 11. 2023
        • Dňa 30.novembra sa žiaci ročníkov 7-9 zúčastnili divadelného predstavenia s rovnomenným názvom. Divadelná hra poukázala, aká tenká hranica existuje medzi skutočnou a virtuálnou realitou. Po predstavení sa žiakom prihovorila p. Hrubošová z CPP a preventista kpt. Mgr. ŠÁNDOR Tibor z okresného riaditeľstva PZ

• Školský desaťboj

• 23. 11. 2023
        • Zumba

22.11. sme si v rámci školskej aktivity zameranej na podporu pohybu žiakov rozcvičili a rozohriali telo pri spoločnom cvičení zumby.